Date: Time:
Welcome, Log in by clicking  Here!

Korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty

Liście rośliny Camellia sinensis zawierają związki polifenolowe zwane flawonoidami. Flawonoidy są podzielone na sześć klas w oparciu o ich strukturę chemiczną i są wytwarzane przez enzym oksydazę polifenolową. Katechiny i monomery flawan-3-olu są rozdzielane przez enzym, a następnie kondensowane do polimerów i dimerów. Katechiny zawarte w herbacie są znane jako polifenole.

Przyczynowe skutki kofeiny
Skutki kofeiny w herbacie nie są dobrze poznane, chociaż prawdopodobnie mają pewien wpływ na zdrowie. Nadmierne spożycie herbaty może prowadzić do oszołomienia i zawrotów głowy. Osoby z wysoką tolerancją na kofeinę mogą odczuwać te efekty. Duże dawki kofeiny mogą również zwiększać ryzyko powikłań ciąży. Ponadto kofeina może powodować uzależnienie u niektórych osób. W rezultacie odstawienie kofeiny może powodować dyskomfort, w tym bóle głowy, drażliwość i przyspieszenie akcji serca.

Korzyści zdrowotne wynikające z polifenoli
Badania wykazały, że zawarte w herbacie polifenole zawierające mikroskładniki odżywcze mogą pomóc w poprawie zdrowia układu krążenia i walce z rakiem. Są to naturalnie występujące związki chemiczne zbudowane z grup hydroksylowych i fenoli. Te substancje chemiczne nadają roślinom wyrazisty kolor i pomagają zwalczać choroby. Możesz również przyjmować polifenole jako suplementy. Naukowcy powiązali te związki z szeregiem korzyści zdrowotnych, w tym właściwościami przeciwutleniającymi i przeciwzapalnymi. Niektóre badania sugerują, że polifenole mogą obniżać poziom cukru we krwi, co może pomóc w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy typu 2.

Korzyści zdrowotne wynikające z L-teaniny
L-teanina, znana również jako teanina, ma szereg pozytywnych skutków zdrowotnych. Poprawia koncentrację i wzmacnia fale mózgowe alfa, które są związane ze zmniejszonym stresem i lękiem. L-teanina działa również jako adaptogen, co oznacza, że ​​może pomóc zredukować stresory psychologiczne i zwiększyć odporność naszego organizmu na stres. Wiadomo również, że L-teanina zmniejsza negatywne skutki chemioterapii i innych metod leczenia raka i jest wymieniana jako cenny suplement diety w tych przypadkach.

Korzyści zdrowotne hibiskusa
Istnieje wiele korzyści zdrowotnych wynikających z picia herbaty z hibiskusa. Zioło to jest znane ze swojego cierpkiego smaku i jest dobrym źródłem witaminy C, która wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka i innych przewlekłych schorzeń. Uważa się również, że herbata z hibiskusa poprawia zdrowie wątroby i pomaga zwalczać bakterie i raka. Jeśli chcesz spróbować herbaty z hibiskusa, istnieje kilka sposobów na zrobienie jej w kuchni.

Korzyści zdrowotne wynikające z białej herbaty
Naukowcy z Oregon State University odkryli kilka korzyści zdrowotnych białej herbaty. Po pierwsze zawiera przeciwutleniacz zwany katechinami, który ma doskonałe właściwości przeciwnowotworowe. Biała herbata zawiera więcej katechin niż jakakolwiek inna herbata, co czyni ją idealnym pokarmem w profilaktyce raka. Dodatkowo katechiny mają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu wzmacniają tkankę łączną i hamują choroby alergiczne. W rzeczywistości biała herbata może faktycznie pomóc w zapobieganiu rakowi prostaty!

https://cupandyou.pl/

Posted on 7 czerwca, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty' (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.